Õpime õppima

Õpime õppima (G1, G2, G3) - 1. trimestril kolmapäeviti 4. ja 5. tund

Õpetaja Diana Kaldoja

Kas oled õppinud kontrolltööks tunde ja siiski läbi kukkunud? Või õppisid tunde, said hea tulemuse ja unustasid kõik järgmisel hetkel? Mõlemad stsenaariumid on kooliõpilaste seas vägagi tavalised. Tõhus õppimine on oskus kogu eluks: põhikoolile järgneb gümnaasium, gümnaasiumile ülikool jne. Meetodid, mida me automaatselt õppimiseks valime, ei ole enamasti tõhusad. Kuidas õppida nii, et õpitu ka päriselt selgeks saaks ja pikaajaliselt meelde jääks? Milliseid strateegiaid kasutades oled enda aega õppimisel kasutanud ära maksimaalselt? Kas sina oled ennastjuhtiv õppija või lähed lihtsalt vooluga kaasa ja hiljem imestad, et miks tunnis kuuldu kuidagi meenuda ei taha? Neile ja paljudele teistele küsimustele saad vastuse antud kursuse jooksul. See kursus võiks olla kohustuslik kõigile, kellel soov olla enda aja ning õppimise peremees. Kursus tuleb väga praktiline ning sisaldab suures koguses arutelusid. Ole valmis päriselt “KOHAL” olema, et saada kursuselt just sulle vajalikud teadmised ning olla iseenda õppimise peremees.

Kursuse lõpetanud õppija:

• selgitab kursuse jooksul õpitud mõisteid ja oskab tuua iga mõiste kohta näite;
  • analüüsib kirjalikult ennast kui õppijat. “Mina õppijana enne kursuse algust ja pärast - kuidas on “Õpime õppima” õppeaine muutnud minu arusaama õppimisest?” Analüüs lähtub tunnis läbitud teemadest ja sisaldab vähemalt 3. erinevat õpistrateegiat, mida õpilane on rakendanud antud aine läbimise jooksul mõnes ainetunnis ning selgitab nende mõju tema õppimisele.

Tutvu õpime õppima kursusega siinlink opens on new page.

Avaldatud 04.09.2024. Viimati muudetud 04.09.2024.