Draamaõpetus

Draamaõpetus (G1, G2, G3) - 1. trimestril neljapäeviti kl 15.00-16.10

Õpetaja Ingrid Mikk

Draamaõpetuse eesmärk on anda õpilasele esmased teadmised lavareeglitest ja praktiline võimalus neid ka kasutada. Kursuse käigus saab õpilane ülevaate lavakõnest, lavalisest liikumisest - eneseväljendusest üldisemalt. Oluline roll on meeskonnatunnetusel ja vastutusel. Iga tunni juurde kuulub soojendus, teatrimängud, etüüdid ja töö konkreetse materjaliga. Kursuse raames külastatakse vähemalt korra koos üht lavastust ja teatrit nn lavataguse pilguga. Kursuse väljundiks on esinemised oma koolis, Betti Alverile pühendatud luulefestivalil “Tähetund” Jõgeval ja kevadel vähemalt kahel festivalil (Harjumaa Kooliteatrite Festival 2025 ja Põltsamaa Miniteatripäevad). Aasta jooksul valmib üks luuleetendus ning üks draamaetendus. Kursus annab vabaduse õpilasel väljendada oma ideid, kujundada oma vaimu- ja hingemaailma, panna ennast proovile vastavalt oma soovile ja võimalustele.

Kursuse osalev õppija:

• oskab kasutada oma häält ja keha etenduse loomise protsessis;
  • saab katsetada laval esmaseid lavareegleid, analüüsida ning edastada luule- ja proosateksti;
  • esineda nii luule- kui ka proosalavastusega koolis ja festivalidel.

Tutvu draamaõpetuse kursusega siinlink opens on new page.

Avaldatud 04.09.2024. Viimati muudetud 04.09.2024.