Õppekava lugu #4

Meie õppijad

1. septembril 2024 alustavad Rae Gümnaasiumis õppimist 10., 11. ja 12. klasside õppijad. Oleme otsustanud, et klasside asemel on meil G1, G2 ja G3 õppegrupid. Koolimaja hakkab mahutama 540 õppijat ehk 15 õppegruppi.

G1 õppijad kandideerivad meile erinevatest piirkonna koolidest, kes on lõpetanud põhikooli. Vastuvõtuga alustame märtsis 2024.

G2 ja G3 õppijad tulevad meile naaberkoolist, Jüri Gümnaasiumist, ja kokkuleppeliselt oma õppekavaga. Mida see tähendab?

Tänastel Jüri Gümnaasiumi 10. ja 11. klasside õppijatel on võimalus jätkata õpinguid 10. klassis alustatud õppekavaga, läbides valitud suuna kohustuslikke kursuseid. Suunaväliseid valikkursuseid saavad õppijad valida Rae Gümnaasiumi õppekavast. Samuti oleme arutanud, et G2 ja G3 õppijad osalevad õppetöös tuttavate klassikaaslastega samas õppegrupis.

Ka Jüri Gümnaasiumist ületulevad õppijad peavad läbima pisikese vastuvõtu sammu, esitades taotluse õpingute jätkamiseks Rae Gümnaasiumis. Kuidas, mis ja millal, selgub täpsemalt uue aasta alguses. 🧡

Avaldatud 14.11.2023. Viimati muudetud 05.03.2024.