Koolijuhi seitsmes töökuu oli mõttetihe

Loomise kuupäev 31.08.2023

Koolijuhi tavapärane "tööaruanne" augustikuu kohta tuleb seekord kalenderteekonna kujul.

Kokkuvõttes võib öelda, et mõned tegevused said selgeks ja lukku. Näiteks Haridusdisaini Keskusega koostöös selgusid välja need tegevused, mida peame oluliseks teha. Veidi on sellest juttu õppekavalink opens on new page sisulehel.

Kuna koolimaja saab valmis oluliselt varem õppeaasta algusest, siis saime kokku Haridus- ja Teadusministeeriumi riigivara valitsemise valdkonna nõuniku Vilve Mägeriga ja arutasime läbi kooli heakorraga seotud küsimused (koristus, puhastus, haljastus jne). Oli väga äge kohtumine ja tunne, et oled vajalik partner.

Samuti jõudsime disainifirmaga Velvet visuaalse identiteedi lõpuni läbi rääkida ja peagi saame avaldada tulemi.

Ehitusega seotud teemad käivad pidevalt laua pealt läbi ja sellest midagi kokku kirjutada on keeruline. Teemad on mööblist sisegraafikani. Partneriteks siin Riigi Kinnisvara, Haridus- ja Teadusministeerium, KOKO arhitektid ja MOTOR disainerid, MERKO Ehitus ja STANDARD. Pean tunnistama, et aega-ajalt on päris keeruline selles virr-varris fookust hoida. Olen üks õnnelik inimene, sest kõik partnerid on nii toetavad ja väga head suhtlejad!

Juhile on oluline põrgatada oma mõtteid teise juhiga. Teeme seda koos Tallinna Tõnismäe Riigigümnaasiumi juhi Aloga aeg-ajalt. Need on alati iseendasse vaatamised ja head õpikohad. Hea tunne, kui keegi kuulab ja hoolib!

Sama toimub ka oma otsese juhiga Haridus- ja Teadusministeeriumist. Tiiu on hea kuulaja ja tema nõuanded ja arvamised on alati asjalikud. Ta austab koolijuhi autonoomiat ja oma mõtted edastab targalt arutledes.

Augustikuud kirjeldavad ka mitmed kohtumised nii vanade tuttavatega, nt Harju koolijuhtidega kohtumine HOLi poolt korraldatud infopäeval, kui ka uute tutvuste loomine Rae Valla õpetajate suvekoolitusel Roostal.

Ja loomulikult oli oluline verstapost õppekorraldusjuhi leidmine. Kandidaadid osutusid väga tugevateks ja nii tuli valida koolile praegusel (kooli loomise hetkel) vajalikum valik. Peagi ka uuest inimesest lähemalt (alustab tööd 1. septembril).

Eesti Lennuakadeemiaga sai esimene kontakt loodud märtsikuu viimasel päeval. Kuna kevad-suvi on kõrgkoolides tihe tööaeg, siis leppisime näost-näkku kohtumise kokku augustikuus. Kohtusime arendusprorektor Maiken Kulliga, arutasime kokkupuutepunkte ja võimalusi õppekavas ja vaatasime üle õpperuumid. Milliseks kujuneb meie koostöö täpsemalt, sellest juba hiljem kui kõik sõlmpunktid läbi räägitud ja lahendused leitud.

Augustikuu lõpp sai tähistatud eriti pidulikult kahe uue riigigümnaasiumi maja avamisega: Tallinna Pelgulinna Riigigümnaasium ja Tallinna Mustamäe Riigigümnaasium.

Kuna minu nö üksioleku aeg on läbi ja minu ümber on tekkinud meeskond, siis koolijuhi aruandeid ma edaspidi sellisel kujul enam ei avalda. Nüüd hakkab sisuloome koos kolleegidega.

Sügav kummardus kogu TORG-i meeskonnale, kes meid oma tiiva all hoiavad. Kasutame seda headust heatahtlikult ära nii kaua kui võimalik 💚.

Järgmiste postitusteni!

Sirje Kautsaar