Keeletehnoloogia

Andmekaitse ja netiprivaatsus

Tänapäeva digitaalses maailmas ei saa me enam üle ega ümber andmekaitsest ja privaatsusest internetis. See on valdkond, mis on pidevas muutumises tänu tehnoloogia kiirele arengule. Teeme kursusel sissevaate erinevatesse teemadesse nagu isikuandmete töötlemine, andmekaitsega seotus seadusandlus, privaatsuse kaitsmise võtted, autoriõigused. Veelgi olulisem roll on praktilisel lähenemisel - paneme käed külge ja vaatame üle enda isiklikud privaatsusseaded sotsiaalmeediakanalites, uurime meie enda külastatavate veebilehtede ja sotsiaalmeediakanalite privaatsuspoliitikat, kaardistame oma digitaalselt jalajälge, vaatame, kes meie andmeid koguvad ja miks. Teeme oma digimina puhta(ma)ks! 

Asjade internet (TalTech)

Asjade interneti olemus ja kontseptsioon. Asjade interneti tehnoloogiad, komponendid ja süsteemi osad. Raadiosignaalid ja andmeedastusprotokollid. Andurid ja täiturid süsteemis. Rakendusvaldkonnad. Turvalisus ja andmekaitse. Praktilise lahenduse ehitamine ja programmeerimine. Kursuse eesmärk on arendada õppija teadmisi asjade interneti olemusest ja rakendusvaldkondadest ning pakkuda praktilist kogemust asjade interneti süsteemi koostamisest ja kasutusest. 

Programmeerimise alused (Tallinna Tehnikakõrgkool)

Kursuse eesmärk on tutvustada programmeerimise põhialuseid, kasutades JavaScripti, ühte populaarseimat programmeerimiskeelt. 

Miks just JavaScript? 

  • Lihtne algajatele: JavaScript on suhteliselt lihtne ja intuitiivne keel, mis sobib hästi programmeerimise õppimiseks. See võimaldab kiiret tagasisidet ja aitab näha töö tulemusi kohe. 
  • Universaalne kasutusala: JavaScript on laialdaselt kasutatav mitte ainult veebiarenduses, vaid ka serveripoolsete rakenduste, mobiilirakenduste ja isegi mängude loomisel. 
  • Minimaalne seadistus: JavaScript ei vaja keerulise tarkvara installimist kasutaja arvutisse, mis muudab selle õppimise lihtsaks ja hõlpsasti ligipääsetavaks. 
Avaldatud 19.06.2024. Viimati muudetud 02.07.2024.