Koolimaja sai pidulikult avatud

Loomise kuupäev 23.02.2024

Teisipäeval, 20. veebruaril avasime pidulikult Rae Gümnaasiumi maja koos Haridus- ja Teadusministeeriumi, Rae valla, Riigi Kinnisvara ASi, KOKO arhitektid OÜ, AS Merko Ehitus Eesti ning Euroopa Komisjoni esindus Eestis esindajatega.

Koolijuht Sirje Kautsaar: „Hoone on soe, valge, avar, mis omakorda toetab vaimset keskkonda - avatud, hooliv ja partnerlusele suunatud. Toetudes loodud füüsilisele õpikeskkonnale, julgeme võtta vastu väljakutse pakkuda noortele töömaailma valikainete kimpe, milles on kindel osa inseneerial ja ei unusta seejuures ära inimeseks olemise poolt”.

Traditsioonilise lindilõikamise asemel kirjutasid koolimaja valmimisse panustanud asutuste esindajad pühenduse Kalevipoja pilteeposesse. Selle piduliku hetkega kuulutatigi maja avatuks ning õhtupoolikul olid uksed avatud kõigile huvilistele maja uudistamiseks.

Rae riigigümnaasiumi ehituslepingu maksumus on 14,3 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Ehitust rahastati riigieelarvest ja Euroopa Liidu toetusmeetmest „Gümnaasiumivõrgu korrastamine perioodil 2014-2020“.

Me täname koolipere poolt kõiki, kes maja ehitusele kaasa aitasid! Jätkame oma igapäevaste tegemistega, et uues koolimajas sügisest gümnasistide ja õpetajatega õppetööga alustada.

Foto autor Hendrik Osula, allikas Riigi Kinnisvara AS.

Viimati muudetud 23.02.2024.