Venekeelne ajakirjandus (G1) - 3. trimestril esmaspäeviti 4. ja 5. tund
NB! Kursus toimub vene keeles
Õpetaja Julia Strukova
- Kirjalik kõne. Selle iseloomustus ja erinevus suuliselt kõnest. Kommunikatiivne kirjalik kõne. Õpitavate kirjalike tekstide tüübid: ümberjutustus, kirjand, essee, laiapõhjaline vastus probleemküsimusele. Ümberjutustuste kirjutamine eri stiilis ja žanris tekstidest. Arutlev kirjand, selle struktuur (sissejuhatus, põhiosa, kokkuvõte). Teema sõnastamine (teema kui mõiste, teema kui arvamus, teema kui küsimus). Juhtiv tees. Argumentide liigid. Tekstilõik ja selle struktuur. Teksti loogilisuse ja sidususe vahendid. Üksikasjaliku vastuse probleemne küsimus kui arutlustüüp. Essee kui vabatekstitüüp.
- Tarbetekst. Avalduse, juhendi, volituse, allkirjastatud tõendi, CV kirjutamine. Ametlik kiri. Ametlikud tekstid elektroonilisel kujul.
- Teadustekst. Konspekt, referaat, nende liigid. Aimetekstide konspekteerimine ja refereerimine. Kriitiline suhtumine internetis pakutavatesse valmisreferaatidesse.
- Publitsistlik tekst. Informatsioonilised ja kriitilised lühisõnumid. Artikkel. Reklaam ja selle liigid. Kuulutuse ning retsensiooni kirjutamine, arvestades nende sisu ja struktuuri erijooni. Elektroonilised väljaanded. Kriitiline suhtumine meediatekstidesse. Tekstide loomine internetis. Internetisuhtluse kultuur. Kirjalike tekstide parandamine. Teksti sisu, kompositsiooni ja keele parandamine.
Avaldatud 07.10.2024.
Viimati muudetud 09.10.2024.