Õppekavaväline tegevus

Koolivälise huvitegevuse arvestamine õppekoormuse hulka

Rae Gümnaasium arvestab õppija koolivälist huvitegevust õppekava osana. Eesmärgiks on toetada õppija mitmekesist arengut, ajakasutust ning rikastada õppekava.

Rae Gümnaasiumis pakutavate vabade valikkursuste asemel või neile lisaks saab õppija taotleda õppekoormuse osana õpet teaduskoolis, huvikoolis, treeningrühmas või kursust mõne muu kooli juures.

Valikkursus loetakse arvestatuks, kui õppe kohta on välja antud tunnistus, tõend või tulemusi kinnitav dokument. Kursuse maht peab olema vähemalt 26 astronoomilist tundi (1 EAP). Mahukamate kursuste arvestamine ühes õppeaastas arutatakse eelnevalt läbi õppejuhiga.

Arvestatava tegevuse toimumise ajal peab õppija olema Rae Gümnaasiumi õpilaste nimekirjas. Arvestatav tegevus peab olema 75% ulatuses juhendatud (treener, õpetaja vms).

Koolivälise huvitegevuse alla loetakse:

• Huvialakoolides/treeningutel/ringides osalemine.
  • Koolivälises õppetöös osalemine, mille järel väljastatakse osalejale akrediteeritud õppeasutuse poolt tõend/tunnistus.
  • Õppejuhiga eelnevalt kokku lepitud tegevused (näiteks iseseisvalt läbiviidud projektid, õpilasesindus, kogukonda panustamine).

Koolivälist huvitegevust arvestaval avaldusel/tõendil/tunnistusel peab olema esitatud järgmine info:

• Koolivälise huvitegevuse nimi ja läbiviija (klubi, treeneri vms nimi).
  • Millisel ajaperioodil tegevus toimub?
  • Milline on huvitegevusega taotletav maht?
  • Huvitegevuse läbi viinud asutuse registrikood.
  • Kui õppetöös osalemise kohta pole väljastatud tõendit/tunnistust, tuleb esitada avaldus koos juhendaja kontaktandmete ja digiallkirjaga.

❗Dokumendi esitamiseks või küsimuste korral pöörduda õpikeskuse juhi Joosep Võrno poole.

Võta ühendust
Avaldatud 26.06.2024. Viimati muudetud 09.10.2024.