Võidukuusk saabus kooli otse ehitusplatsilt
Tekst ja foto: Anni Mänd, Mirell Pagil
Kuidas Circle K kohvitops, füüsika kontrolltöö ja valge lõng tsemendisel redelil G2a klassile jõulupuude konkursil võidu tõid?
Jõulueelne koolimaja oli täis siginat ja saginat, kui Rae Gümnaasiumi õpigrupid seadsid üles oma meistriteoseid, osalemaks omaloominguliste jõulupuude valmistamise konkursil. Jõulukuuskede meisterdamise konkursi idee taga oli mitu olulist mõtet. Esiteks luua õpigruppidele võimalus ühiseks tegevuseks. Teiseks anda jõuluajaks koolimajale sära. Kolmandaks liita inseneeria-alased teadmised kunstiga, kuid kõige olulisem mõte oli selle juures kasutada ringmajanduse põhimõtteid ehk taaskasutust. Kaksteist originaalset jõulupuud püstitati 6. detsembriks koolimaja erinevatesse asukohtadesse ja neid asus hindama auväärne žürii. Valminud jõulupuud näitasid klasside lennukat fantaasiat ja rohkemal või vähemal määral pühendumust selle ülesande teostamisel. Jõulupuude tegemiseks oli kasutatud näiteks lapsepõlvepilte, torusid, raamatuid jne.
Endalegi ootamatult napsas võidu G2a klass, kes valmistas oma jõulupuu tsemendiplekilisest redelist, mis pärines otse ehitusobjektilt.
“Algul ei saa minema, pärast ei saa pidama. Algsed ideed olid seotud pudelite, vanade töölehtede ning raamatutega. Redeli idee tuli alles mõne aja pärast, viimasel minutil,” ütles G2a klassi esindaja Lisandra Tatrik.
Jõulupuu sündiski alles konkursi viimasel päeval. Poiste ülesandeks oli tuua redel ning tüdrukutele jäi kaunistamise osa. Lõpptulemus pakkus tegijatele veidi nalja, sest pole päris tavapärane, et jõulupuuks on tsemendine redel, mille eheteks on Circle K kohvitops, füüsika kontrolltöö ja valge lõng. Võit tekitas meeldivaid emotsioone ja klass oli väga õnnelik, et suutsid koos ühe kollektiivina toreda mälestuse luua.
Osade tööde suhtes jäid korraldajad mõnevõrra kriitiliseks.
“Oleksin oodanud kõrgemat lendu. Võib-olla jäi puudu ootuse selgitusest või siis otsustati minna lihtsama vastupanu teed,” arutles konkursi korraldaja Iiris Saluri. Rahule jäädi töödega, kus oli tunda vähimatki pingutust. Võidukuuse puhul oli kõige selgemalt kasutatud ringmajanduse põhimõtet, see eristus originaalsuse poolest, nagu ka torust valmistatud kuusk.
Foto: G2a õpilaste kätetöö kaunistas keerdtrepi alla jäävat puhkenurka.