Kooli esimene rebaste ristimine sai avapaugu

Tekst: Anett Hainas ja Bianca Sinivee

Fotod: Mirell Pagil ja Vanessa Vaikla

Akrobaatiliste elementide demonstreerimine, eriskummaliste kulinaariaeksperimentide degusteerimine ja eneseületus, mis tuleneb emakeeleõpetaja ees ebatsensuursete väljendite kasutamisest – kõik see tähendab, et kätte on jõudnud kauaoodatud rebaste nädal.

25.-27. septembrini kestev rebaste nädal on traditsioon, kus G1 lendu ristivad abituriendid, keda sümboolselt “jumalateks” nimetatakse. Koolimajas ringi käies võib kohata erinevaid värvikaid kostüüme, kuulda kiljatusi ning naeru. On kujunenud tavaks, et rebased saavad mitme päeva jooksul erinevate ennastohverdavate tegevustega näidata oma ülimat alluvust.

Mida arvab rebane?

Küsitledes mitmeid rebaseid saab selgeks, et erinevaid arvamusi on sama palju, kui lennus õpilasi. Intervjueeritavates on tunda nii ootusärevust, kuid ka tasast hirmu. Üldiselt jääb vastustest mulje, et juba oodatakse huviga järgmiseid põnevaid tegevusi ning et jumalate väljamõeldud ülesanded on kujunenud väga meeleolukateks. Siiski on ristimisel ka varjukülg - üks intervjueeritav toob puudusena välja, et tema arvates võiksid jumalad olla pisut leebemad, ning lisab, et piiridest üle astumisel peaks olema ka kindlad tagajärjed.

Mida arvab jumal?

Rääkides G3 õpilaste ehk jumalatega on tunda särtsu ja positiivsust. On nii näha kui ka kuulda, et jumalad on veetnud palju aega ülesannete väljamõtlemise peale. Jumalate sõnul on esimene päev möödunud ilma suuremate viperusteta ning korraldusliku poole pealt on kõik korras. Lisaks kiidetakse tublisid rebaseid, nende sõnakuulelikkust ja häälepaelte võimekust. Avaldatakse arvamust ka kõige muljetavaldavamate kostüümide kohta ning mainitakse ülekaalukalt kastikujulist Käsna-Kalle Kantpüksi. Näol olevate naerupisarate ja kõrvuni ulatavate naeratuste põhjal võib järeldada, et jumalatel õnnestus esimene päev tööpostil ning järgnevateks päevadeks on välja mõeldud sama palju piinlikkust toovaid ülesandeid ja käske.

Mida arvab õpetaja?

Intervjueerides õpetajaid leidub palju üllatavaid momente. Tuuakse välja nii positiivseid kui ka pigem negatiivseid arvamusi. Positiivse küljena kiidetakse erinevate kostüümide valmimisel kasutatud loovust, kuid puudusena tuuakse välja näiteks nädalat sisustavad üritused. Nimelt on tegevused aastast aastasse liikudes jäänud suuremas osas täpselt ühesuguseks ja uudseid momente pole. Tuuakse välja fakt, et uue kooli ümbruses on väga palju ruumi, et teha näiteks orienteerumist või midagi muud, mis oleks õpilastele uudne ning värskendav. Niinimetatud “klassika” tegemine ei ole sugugi halb, kuid uute tegevuste väljamõtlemine ja ristimisnädalasse lisamine muudaks rebaste elu põnevamaks.

Rae Gümnaasiumi esimese rebaste ristimise esimene päev on läbi saanud. Rebased on oma esimesed ülesanded täitnud ja jumalad oma esimesed karistused ning käsud välja andnud. Hulk planeeritud missioone ning täitmata kohustusi ootab veel ees.

Avaldatud 27.09.2024. Viimati muudetud 27.09.2024.