Esimesele Filmiööle jagus nii õudust kui ka komöödiat

Tekst: Rae Orbiit

Foto: Süve Rahnel

“Kõik sujus isegi väga hästi,” võtab Romek Uibopuu, Rae Gümnaasiumi vaheajaeelse Filmiöö üks korraldajatest, sündmuse kokku. Tal on ka põhjust, sest osalistelt ja kõrvalseisjatelt kostus ainult tunnustavaid sõnu.

Romek (G3c) ja tema kuus klassivenda otsustasid valikaine “Rekreatsioon ja sündmuskorraldus” raames korraldada 18. oktoobril koolimajas hilisõhtuse minikino, kuhu oodati võistlema õpilaste omaloomingulisi filme. Osales seitse linateost õudusfilmist komöödiani – korraldajad ei pannud teemavalikul piire ette, vaid tahtsidki võimalikult laia valikut. Võitjaks hääletati kriminaalse sisuga “Seenelkäik”, milles on tähtis osa nii magamisel, rolleril ja seentel kui ka hukkunu peitmise erinevatel ja kohati jahmatamapanevatel viisidel. “Seenelkäigu” üks tegijatest, Karel Zirk (G2b), näeb esikoha pälvimise peapõhjusena professionaalset varustust, mille ta filmihuvilisena endale soetanud on ja mida nüüd edukalt kasutada sai.

“Ma ei ütleks, et meie filmi stsenaarium kõige parem oli, aga seekord lihtsalt rääkis minu hobi meie filmi kasuks,” nendib Karel.

Lisaks linateoste ühisele vaatamisele said umbes 120 kohaletulnut veeta aega koroonat, pokkerit, lauatennist ja -jalgpalli mängides, muusikat kuulates ning omavahel suheldes. Soovijad – keda oli umbes poolsada – jäid klassiruumidesse ka ööbima.

Idee Filmiööks pärineb Romeki põhikooliajast Peetris, kus ta sarnase ürituse korraldas ning samuti edu koges.

“Filmiööst võiks saada Rae Gümnaasiumi iga-aastane äge traditsioon – me ju nägime, kuidas see üritus osalejatele meeldis,” kinnitab Romek.

Lisaks talle olid korraldajateks Karl Magnus Köönverk, Richard Sügis, Rasmus Tomp, Romet Satsi, Lauri Alas ja Torm Hakkaja. Kõiki osalenud filme saab peatselt näha ka Rae Orbiidi Youtube’i kanalil.

Fotol: Võidufilmi autoriteks olid (vasakult) Oskar Kattel, Karel Zirk ja Karl Markus Kuuskmaa, pildilt puudub meeskonna neljas liige Fred Erik Merivälja.

Avaldatud 21.10.2024. Viimati muudetud 21.10.2024.